[TR] Türkçe

Discussion in 'Other Languages' started by ishenard, Apr 5, 2016.

1. ishenard

ishenard Member

Trophy Points:
    3
    Merhaba,
    Bu kategori altında bir kaç başlık açılmış ama pek itibar görmemişler. Türkiye'den katılan ve Türkçe konuşan oyuncular için genel bir konu başlığı olmasının uygun olacağını düşündüm.
    Herkese iyi eğlenceler ;)

2. Bozkurt

Bozkurt Supporter

Trophy Points:
    43
    vardı türkçe aslında ama iyi yaptın. inşallah serverda yeterince türk olurda kanalımız sürekli aktif olur. bu arada oyunda hangi niicle oynuyosun?

3. ishenard

ishenard Member

Trophy Points:
    3
    Başlık açıldıktan sonra ilk olarak ben başlayayım.
    İlk kez MU Online oynamaya başladığım zaman, 2014 yılıydı ve Darklords isimli bir Türk serverı vardı. Ancak son zamanlarına denk gelme şansını yakaladım ve ilk reseti atmama az bir level kala sunucu kapandı.
    Daha sonra arkadaşlarla bir kaç sunucu denedik ve en son spidermu.nl adresli bir sunucuyu uzunca bir zaman kasıp kavurduk. Belki en iyi guild değildik ama her zaman iddialıydık. Tabi bir de o zaman öğrencilik dönemiydi ve vaktimiz de boldu. 7 - 8 kişi internet cafede (bilen varsa Eskişehir'de Apeks) kendimize bir köşe ayırırdık ve lan party havasında oyunumuzu oynardık. Daha sonra o server da kapandı ve biz de hem oyundan uzak kaldık hem de dağıldık. Aradın bir 10 yıl kadar geçtikten sonra hala bu oyunun özlemini gideremediğimi fark ettim ve 1 Nisan günü tekrar kaliteli bir server aramaya başladım. Bir süre webzen'in serverını denedim ama performans problemlerinden dolayı pek memnun kalmadım ve sonunda burayı buldum. Aradığım oranların mevcut olduğunu ve oyuncu sayısının yüksek olduğunu gördüm. Tabi oyundan uzak kalalı çok oldu, en son oynadığım sürüm 0.97d + 0.99b idi. Hala arayı kapatmaya çalışıyorum :)

edit: Geç kalmışım. 2. mesaj olmuş :)

4. ishenard

ishenard Member

Trophy Points:
    3
    Bütün serverlarda MG ile oynadım ve hepsinde karakterin adı Ishenard idi.
    Bu kez MG'yi açıncaya kadar geçici olarak Summoner'ı göreyim dedim ama sanırım bir süre onunla devam edeceğim.
    Oyun içi ismim Valenia

Senin ismin nedir?

5. sali

sali Active Member

Trophy Points:
    18
    Opp kardeş serverde King diye bilinirim Yunanistanda yaşıyorum Batı Trakya Türkleri diye biliniyoruz yani senin anlayacağın yunanlı ama çok şükür muslumanız VeSelam.

6. Bozkurt

Bozkurt Supporter

Trophy Points:
    43
    benim oyunda nickim niteal ve missbozy. respect diye guildimiz var. gen v istersen bize katilabilirsin. bizde en iyi guild değiliz ama baya iddalıyız yani :) bu arada uzun zamandan beri bu serverda oynuyorum. foruma kayıt tarihinden de görebilirsin. normalde 2005 ama db değiştiği için bu şekilde oldu.

7. ishenard

ishenard Member

Trophy Points:
    3
    Guilde katılmayı isterim.
    İkinizi de arkadaş olarak ekleyecektim ama sanırım her ikiniz birlikte reset atmışsınız.
    Valenia olarak siz beni eklerseniz de sevinirim. Malum yeni katılınca party için desteğe ihtiyaç oluyor :)
    Eski arkadaşlara ulaşabilirsem onları da çağırayım, belki biraz daha hareketlendiririz buraları.

8. Bozkurt

Bozkurt Supporter

Trophy Points:
    43
    oyunda pek aktif olmuyosun heralde. su anda oyundayım ben posttan yaziyorum sana.

9. ishenard

ishenard Member

Trophy Points:
    3
    Aslında aktif bir oyuncu olurum ama tek başına Lost Tower 1'de yaratıkların ölmesini izlemek bir yerden sonra sıkıcı olabiliyor :)
    Bir de gündüzleri işte olduğum için bazen bırakıp çıkabiliyorum. O yüzden arkadaş olarak eklersek online olduğumuzda haberleşebiliriz

10. Bozkurt

Bozkurt Supporter

Trophy Points:
    43
    tamamdir ekledim oyundan.

11. ishenard

ishenard Member

Trophy Points:
    3
    Teşekkürler :)

12. berkers

berkers Member

Trophy Points:
    3
    Merhabalar. Ben yeni başladım. Class dengeleri ile merak ettiğim birkaç şey var. Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz ? Reset atılan yüksek statlı server'ları pek sevmiyorum. Nedeni doğal olarak class'lar arası denge olmaması.
    Örneğin önceden oynadığım birkaç server'da sm'nin hasarı çok düşüktü. Oynayanlarda tank olsun diye oynuyordu. Yani sm'nin bir bk'yi kesmesi %0 ihtimal denilebilirdi. Aynı şekilde de bk sm'yi kesemiyordu. Sebebi de damage formülü. Orjinal damage formülleri vs. kullanılınca bu kaçınılmaz oluyordu.
    Ben mesela mg oynamak istiyorum ancak bu bahsettiğim olay bu server'da da var mı ? Yani bk ve rf damage olarak op mu burada da ? Yoksa sm,mg,elf gibi classlar bk ve rf'ye kafa tutabilir mi ?

13. Bozkurt

Bozkurt Supporter

Trophy Points:
    43
    burda önemli bi kaç unsur var kardeşim eğer güzel bir set yapabilirsen kesemicen karakter yok. herşeyden ziyade bu server full stats server değil. yani bütün statslarını 32k yapabileceğin bir server değil. tabiki her server gidi bk nin burda da üstünlüğü var ama balans açısından bu server bir çoğundan iyi.

14. berkers

berkers Member

Trophy Points:
    3
    Teşekkür ederim. Yani full stat + full item'a ulaşan mg vs bk pvp yapsa 2 class'ında kazanma şansı ortalama %50 civarı diyebilir miyiz ? Yani şöyle bir şey de var. Şimdi reset olmayan bir serverda mg'nin bk'ye göre 2-3 kat fazla dps'i var ve tabi yine bk'nin hp'si mg'nin 2 katı. (bk combosu hariç) Yani bk daha defansif olurken mg ofansif bir class. Aynı damage formülleri resetli bir server'da kullanılınca (burada ortalama 67k point olacak) bk hem hp olarak 5 kat hemde dps olarak 5 kat fazla oluyor. Bu server'da buna karşı bir dengelenme yapıldı mı diyorsun yani ?

15. Bozkurt

Bozkurt Supporter

Trophy Points:
    43
    yani dostum şimdi şu şekilde bişey var. bk hem def hem dmg açısından iyi bir class. ama mg hem range hemde 2 şekilde kullanılabilicek bir class. geçen sezonlarda güzel socketli seti olup 2 tane socketli ve skilli staf takan mgleri gördüm. ve her karakteri çok rahat kesiyordu. aynı zamanda iyi bir ml bir çok karakteri dahada güçlü yapar. ama bu server long term server olduğu için karakterini güçlendirmen çok zaman alabilir. vakit kaybetmeden kasmaya başla derim. bu arada türkleri biz resect guildinde topladık. istersen oyun içinde bizden birine ulaşabilirsin. sıralamada türk bayrağı olan herhangi birine ulaşman yeterli. niteal guild kurucusu yani ben :) senide aramızda görmek isteriz.

16. berkers

berkers Member

Trophy Points:
    3
    Tabi katılırım teşekkürler. Konu açtım class dengeleri ile ilgili şu Gix te yazsın. Hangi class'ta yoğunlaşacağıma karar veremedim hala :)

17. Bozkurt

Bozkurt Supporter

Trophy Points:
    43
    sm tavsiye ederim. şu anda serverin en iyi karakteri bi sm. herkezi kesiyo. bk oynayabilirsen bk aç. ama range heroları kasmak daha kolay olur.. daha seri kasarsin.

18. ishenard

ishenard Member

Trophy Points:
    3
    Arkadaşlar buradan bir şey sormak istiyorum. Foruma eklenen fotoğrafların çoğu imgur.com sitesine yüklenmiş ancak ben, imgur.com'a yüklenen fotoğrafları görüntüleyemiyorum. İnternette biraz araştırma yaptım ama çözüme ulaşamadım. Sizde de böyle bir problem var mı?