Salutari Romanilor

Discussion in 'Romanian' started by Ahura, Jul 1, 2013.

  1. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Brrr n-am ce juca asa ca mai stau prin zona:p
    Ice pls qqq party:cheer:
     
  2. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Adi sa nu mi-o iei in nume de rau dar lagul de juma de secunda e inca prezent, incarcarea mobilor e la fel de greoaie si in continuare primesc d/c in unele momente.
    Ceva nu e ok, nu stiu ce, tu te pricepi mai bine, vezi de unde e problema asta.
    Scuze ca te bat la cap dar de problemele astea se vor lovi si cei noi si nu da bine.:)
    O zi buna.
     
  3. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Nu bre, nu la spawn ma refer.
    Am asa zisa retea de cartier gemenii network 192.12.xx.xxx (100mbps) si o linie de rds (50mbps) trecuta printr-un router d-link dir 615 cu firmware dd-wrt (la care mai am legat un vecin) de care nu pot sa ma plang.
    Problema este acea "intepatura" da ok, nu jumatate de secunda chiar mai putin de care credeam ca scapam dupa ce muti hostul si incarcarea mobilor...umm uite nu stiu cum sa explic ca sa nu bat campii, gandeste-te ca tii zoom-ul la camera 3d la maxim si in timp ce te deplasezi practic in loc sa vad mobii de la o oarecare distanta marita, ei apar tot linga mine. Aceeasi situatie in duel.
    Dupa cum ziceam in alt thread am incercat chiar sa copiez clientul de mu pe un ramdisk, ma gandeam ca e prea puturos hardul meu sa incarce mapa raspectiva si/sau mobii si/sau alti jucatori (aka duel), dar nu s-a imbunatatit cu nimic situatia.
    Clar nu contest latimea voastra de banda, mai mult as banui ceva setari prin sql si ce metode de protectie mai are game-serverul, care ar putea conduce la intarzierile astea. Dar cum nu stapanesc foarte bine segmentul asta nu intru in detalii care nu le cunosc.:)
    In fine nu e un capat de tara si sint sigur ca pina la urma gasesti tu de unde e buba.
     
  4. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Mersi de rapuns.
    Da la mutarea itemelor din vault <> inventar si la trade se misca greu, fie cu click stanga sa le iau pe rand sa le mut fie cu click dreapta. La fel si la scris cateodata (nu intotdeauna) sta putin...nu stiu o fractiune de secunda.
    Acum daca zici ca ai testat si nimeni nu are problema asta cu intarzierea inseamna ca ceva nu e in regula la mine, dar nu stiu unde sa caut buba. Firewall-ul e cel din windows 7, antivirus n-am, nu am torentul deschis sau alte dracii, doar cateodata mai deschid media player-ul sa ascult muzica.
    De cel putin 2-3 ore nu am mai avut parte de nici un disconnect.
    Gata stai linistit nu-ti mai bate capul, daca e de la mine o sa vad ce naiba are, multam frumos oricum.
     
  5. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Am vrut sa descarc din nou jocul si abia acu am vazut si patchul din iulie (n-am mai dat pe la downloads de ceva vreme) !
    In fine am extras clientul, copiat patchul respectiv peste si se pare ca pot muta jwls usor acum...
    Inainte aveam clientul si puneam din start patchul cu normal speed peste el, ma gandesc ca de acolo era problema si/sau imi lipsea ultimul patch.
     
  6. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Nu stiu ce a fost atunci...
    Da acum e totul ok.:)
     
  7. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Buna dimineata!
    Dragi compatrioti pls :spam: :))
     
  8. SVI991

    SVI991 Member

    Joined:
    May 5, 2013
    Messages:
    95
    Likes Received:
    3
    Trophy Points:
    0
    bnseara :dancing:
     
  9. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Bai nu inteleg o treaba...
    Am ajutat zeci de noobi cu iteme de ordinul sutelor, cu reseturi si totusi nu gasesc pe nimeni on. Adica ma rog serverul arata ca fiind populat dar nu vezi pe nimeni pe harta / ingame.
    Ok, poate stau ascunsi pe undeva farmand te miri ce, dar totusi numai eu cati am crescut trebuia sa te impiedici de jucatori la tot pasul.
    E aiurea ca nu exista "o piata" dezvoltata, practic daca ai nevoie de un item oarecare, pur si simplu nu ai de unde/de la cine sa-l cumperi. La fel sta problema si cand vrei sa vinzi ceva ca nu e nimeni care sa cumpere...
    Deci unde naiba sint toti noobii cu care mi-am petrecut zeci de ore crescandu-i si dandu-le iteme la tona?:tongue:
     
  10. Supper

    Supper Member

    Joined:
    May 23, 2012
    Messages:
    7
    Likes Received:
    0
    Trophy Points:
    0
    sall all si bine vam gasit am intrat si eu de cateva zile pe serverul asta si imi place o sa incerc sal populez cu mai multi playeri romani si nu numai
    Are un mic minus dar nu foarte grav sacadeaza din cand in cand si in 3 zile de cand ma joc nam vazut nici un admin activ totusi este serv cu xp 1000 ar trebuii ceva eventuri deoarece am vazut si foarte multe caractere mici si doar un singur player tot roman de al nostru doneaza zilnic iteme celor mici
     
  11. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    In ultimele zile am vazut jucatori noi/mici, deci ma gandesc ca activitatea o sa creasca...sper:(
    Din pacate nu avem admin/gm online care sa organizeze eventuri, cel putin momentan.

    P.S: noobul ala de care vorbesti cu donatiile sper ca nu sint eu nu ?:p
     
  12. Supper

    Supper Member

    Joined:
    May 23, 2012
    Messages:
    7
    Likes Received:
    0
    Trophy Points:
    0
    tu esti dar nam zis nicodata ca esti noob:))


    PS: poi de aia am aplicat ca gm am id de mes la 256 de playery de mu si vreau sal populam plus ca o sai fac reclama si pe forumurile internationale
     
  13. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Ba sa am pardon am fost, sint, voi fi un nab :p

    Ce pot sa zic decat ca daca ai posibilitatea de a aduce jucatori, vom fi toti mai fericiti. Sper insa sa pot face fata avalansei de jucatori pe care o sa trebuiasca sa-i cresc si sa le fac rost de iteme, ca pina la urma eu sint unu, ei...mai multi:))
     
  14. Supper

    Supper Member

    Joined:
    May 23, 2012
    Messages:
    7
    Likes Received:
    0
    Trophy Points:
    0
    lasa mane ca cresc si eu sii ii ajut si eu am 10rr da trag tare:p
     
  15. Ezekiel

    Ezekiel Administrator

    Joined:
    Feb 18, 2005
    Messages:
    169,826
    Likes Received:
    348
    Trophy Points:
    83
    La level baieti :)
     
  16. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Ice sa inteleg ca ai nevoie de ajutor cu party sau sa mergem noi la lvl?:D
    Sa stii ca party nu dau decat pe zen.:p
     
  17. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Baieti numai astazi compania noastra va ofera ocazia unica de a face lvling pentru o suma modica de numai 10 zen/lvl.
    Profitati de aceasta oferta completand in "request-ul" dvs. in joc codul promotional de mai jos:

    Code:
    [B][SIZE=4]plz plss Sylvanas party me qqQq[/SIZE][/B]
    :))
     
  18. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Incep un alt noob cu care sper sa dau o mana de ajutor noobilor, pentru ca sint "putin" vanat pe hartile pvp, de cand sint politist pacilea.
     
  19. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Accept iteme FO + 15 ofer pupici dulci* :x

    *no gay thing lol
     
  20. Ahura

    Ahura Member

    Joined:
    Dec 30, 2008
    Messages:
    233
    Likes Received:
    29
    Trophy Points:
    0
    Hai baieti, aduceti-va amicii pe EternalMu si nu uitati sa votati. :tongue: