Haide

Discussion in 'Romanian' started by jamescicio, Apr 11, 2011.

  1. jamescicio

    jamescicio Supporter

    Joined:
    Mar 5, 2011
    Messages:
    769
    Likes Received:
    57
    Trophy Points:
    28
    Hai sa vedem . Care mai joaca si ii si roman ^_^ ?
    Din afara de sephiroth care a uitat de unde a venit in sensul ca trebuie sa ai grija de "romanii" tai ^_^.
    Vexor esti prin forum ?
     
  2. Xurbus

    Xurbus Supporter

    Joined:
    Mar 25, 2011
    Messages:
    292
    Likes Received:
    20
    Trophy Points:
    0
    Eu sunt aici
     
  3. Lisbeth

    Lisbeth Member

    Joined:
    Dec 23, 2010
    Messages:
    323
    Likes Received:
    72
    Trophy Points:
    0
    sau sunt ocupați, de ce neapărat lene ? :glare:
     
  4. Lion

    Lion Supporter

    Joined:
    Jan 19, 2009
    Messages:
    8,113
    Likes Received:
    6,268
    Trophy Points:
    113
    lene :whistling:
     
  5. Lisbeth

    Lisbeth Member

    Joined:
    Dec 23, 2010
    Messages:
    323
    Likes Received:
    72
    Trophy Points:
    0
    ocupați ! :annoyed:
     
  6. Sleepless

    Sleepless Member

    Joined:
    Apr 16, 2011
    Messages:
    90
    Likes Received:
    38
    Trophy Points:
    0
    lene :shocking:
     
  7. Sleepless

    Sleepless Member

    Joined:
    Apr 16, 2011
    Messages:
    90
    Likes Received:
    38
    Trophy Points:
    0
    tre sa i se ofere rang de ..."the biggest spamer"
     
  8. Lion

    Lion Supporter

    Joined:
    Jan 19, 2009
    Messages:
    8,113
    Likes Received:
    6,268
    Trophy Points:
    113
    mai are de mancat pan sa ajunga
     
  9. jamescicio

    jamescicio Supporter

    Joined:
    Mar 5, 2011
    Messages:
    769
    Likes Received:
    57
    Trophy Points:
    28
    legat de ce ai zis sephiroth cu coruptia , poate asa sa fie . Am o intrebare , chiar vei pastra fermitatea asta cu auto loot ? Pentru ca nu mai rezist sa joc la 3 xp , m-am cufundat prea adanc in joc , si sincer nu imi mai place sa stau cate 10 ore la comp .Parca am iara 16 ani , numai ca nu ma cearta tata ca ce si cum .
    Ce am inteles din forum a fost ca nu vei lasa , explica-mi scurt pe romaneste.
    Sephiroth.
     
  10. Sleepless

    Sleepless Member

    Joined:
    Apr 16, 2011
    Messages:
    90
    Likes Received:
    38
    Trophy Points:
    0
    Cine te opreste sa folosesti auto loot ? Foloseste pe pielea ta :busted:

    Si zi mersi ca ai "spoturi" ai unde lasa afk...ce faceai daca trebuia sa fugaresti mobii pe harta ?
     
  11. jamescicio

    jamescicio Supporter

    Joined:
    Mar 5, 2011
    Messages:
    769
    Likes Received:
    57
    Trophy Points:
    28
    Spoturi cu 2-3 mob respawn ii din dotarea jocul-ului presupunand ca intentia era ca blizzard sa fie ca global. Spoturi numai gandindu-ma la ce vreau sa continui ma face sa rad , cica spoturi :)).
    Legat de auto loot , jur ca innebunesti mai ales ca acuma avem si castelul si facem hunt in land of trial . Pai ma , ce dropuri mici sunt pe langa ca nu poti face loot , ai nevoie de zen ca sa iti faci repot foarte des sa adaug , pentru ca desi ai pendant + mana si arma +mana (kundun staff+9+L+mana = 98% rise) spawnul e de 3-4 mobi si degeaba se duce mana . Pe server 1 cade intr-adevar 10 000 zen in party , insa pe cel de castle siege cade 500-800 zen. Ideea ii , consider ca ar trebui ca acest aspect sa fie analizat. Sa se uite pe ragezone la ceea ce vor jucatori . Eu vorbesc zilnic cu jucatorii si nici unul nu este impotriva acestei idei de auto loot. Numai sa dea drumul la looting sa vezi cum apar toti. Cand sunt jucatori apare competitia intre ei, astfel curg si donatiile. Poate chiar sa mai tenteze acuma de paste sa le face mai ieftine cu 50 de coins. Sa aibe si sephiroth bani de miel :p . (asta ii o gluma).
    Oricum nu imi place starea asta . Am fost invatati la genetica caci sistemul imunitar se intareste cu 8 ore de somn. Dar cum sa dormi cand stii ca poate sa iti cada mult visatul anubis. Dorm poate 5-6 ore pe seara cu 2 reprize de trezire :D. Consider ca ii o problema care poate fi remediata prin simplul "Allow Auto loot". Am luat ban de vreo 3-4 ori pana acuma pentru continuarea acestui subiect, insa acuma nu mai am ce face , deja imi hazardez sanatatea.
    Eu zic frumos si raspicat sa o lasi pe blizzard low exp cu auto loot.
     
  12. Sleepless

    Sleepless Member

    Joined:
    Apr 16, 2011
    Messages:
    90
    Likes Received:
    38
    Trophy Points:
    0
    stati si voi land 3 4 in party si face-ti in ture ... unu 2 3 ore apoi vine altul sta 2 3 ore :dntknw:


    Si in plus nu te pune nimeni sa stai 18/24... e greseala ta ... nu cred ca e vina cuiva ca ajungi tu sa dormi 5 6 ore cu pauze... acum serios... mi se pare o prostie...

    Eu unu joc mu doar pentru faptul ca pot lasa un afk... si pot juca ceva ...competitiv in timp ce lucrez... in photoshop sau lucrez la un proiect pt facultate (sunt fan mmorpg ...dar nu`mi permite timpul sa joc permanent... ca de as avea timp cu siguranta nu as juca mu ...cu exp 3 si drop 3%... poate un Aion...)


    Si ah... daca erai atent am pus "" cand am zis spoturi ... din ce am vazut eu din filmulete de la report section... sunt unele zone cu mai mult de 3 mobi... nu pot fi numite chiar spoturi... de aia am si folosit ""
     
  13. jamescicio

    jamescicio Supporter

    Joined:
    Mar 5, 2011
    Messages:
    769
    Likes Received:
    57
    Trophy Points:
    28
    Mai intr-o lume perfecta unde guild-ul este inundat de jucatori care vor sa isi gaseasca ancient-uri sunt de acord cu tine.
    Insa suntem limitati.Daca suntem 10-15 online. Din care 10 sa fie in stare sa faca ceva in lot. alta problema apare cu fusul orar . cam toti ne invartim pe la acelasi gmt. Ma ar fi o solutie ajutatoare pentr viata sanatoasa a jucatorilor.
    Deci pe un server unde level se face prin afk. Cand cresti mai mult lvl-uri atunci poti vana mai sus. Dar nu numai lvl face diferenta. Asa ca nu strica sa iti ridic un set +12+12 de pe jos sa poti merge kanturu 2. Eu am reusit pe sm meu sa imi fac bone set +11. dar nu am decat 350 defense. Adevarul ii ca am si un ee de lvl 291 care imi da +165 la defense. Dar iti dai seama ca nu toti pot juca 2 conturi .
    Pe un server cu 200-9999 xp si cu full stats ii altceva , acolo numai cu reseturi iti faci set in crywolf etc.
    Aici ii nevoie de aceste mici ajutoare (bot-uri).
    Daca ai juca ai intelege.
    Eu am jucat mereu am set +11 , aripi lvl 2 + 0 ,am iteme.
    Mie mie de ancienturi , acolo ii obsesia . Am 1 anubis helmet deja,insa dropurile sunt prea mici cum ti-am zis. Tin cel mai bun spot din lot si de 2 zile nimic nu am vazut, am prins 2 ex items si 2 jog insa atat.
    Ma ar ajuta pe toti experienta asta cu boti. Si ne-ar elibera orarul incarcat , si eu sunt student la Agricultura. Nu mi-ar strica sa mai invat hibrizi de porum ,grau etc.
    Sephiroth ai inima si fa un lucru nobil ^_^. Lasa bot-ul pe serverul mic.
     
  14. Sleepless

    Sleepless Member

    Joined:
    Apr 16, 2011
    Messages:
    90
    Likes Received:
    38
    Trophy Points:
    0
    treaba cu ...daca as juca as sti despre ce e vorba... stai linistit ca am jucat si eu low... si am jucat ceva jocuri cu un gameplay mult mai complicat care iti ocupa mult mai mult timp... dar dupa cum spuneam joc medium exp...doar ca sa pot lasa sieu afk ... nu traiesc din joc...




    si treaba e urmatoarea... din cate vad eu aici...doar tu ceri auto loot(adica cel putin sigurul care intra pe forum si se zbate pentru a se accepta auto loot pe sv) nu cred ca ai sanse sa accepte sephiro...auto loot doar pentru ca a cerut un singur player..:dntknw:
     
  15. jamescicio

    jamescicio Supporter

    Joined:
    Mar 5, 2011
    Messages:
    769
    Likes Received:
    57
    Trophy Points:
    28
    Ma sunt singurul care lupta pentru asta . Dar fii convins ca toti isi doresc sa primeasca accept la loot.
    Stiu ca joci poe diablo insa ti-am zis acolo iti dai rr si toti prieteni se ajuta intre ei . Gandeste-te ca daca jucam diablo cu 200 exp , daca pe 3 xp am lvl 320 acolo aveam cateva reseturi.
    Asta nu intelege sepiroth ca nu e diablo aici . Aici nu avem reseturi sa ne faca mai puternici avem nevoie de iteme.
     
  16. PlsNoKs

    PlsNoKs Member

    Joined:
    Dec 20, 2008
    Messages:
    31
    Likes Received:
    0
    Trophy Points:
    0

    mai sant romani, dar cati mai sunt dein old generation?

    ma refer la KingWar,L4dy,YozySm,ComboBk,Diabolic,Pepsi,xust

    si Fam Flinstone ! se stiu ei daca mai joaca =))